DIESELGATE RE-PULSARS 10’ winyl EP

By Dieselgate
Czy kiedykolwiek marzyliście, aby posłuchać DIESELGATE z winyla? My TAK! I wszystko na to wskazuje, że to marzenie się wkrótce spełni. Zapraszamy Was do „aktywnego uczestnictwa” w mega-oryginalnym projekcie, jakim jest wydanie naszej EPki na 10-calowej płycie gramofonowej, dostępnej w ściśle limitowanym nakładzie.

Poniżej zamieszczamy opis naszego projektu w formie pytań i odpowiedzi.

(For ENG  scroll down)

1. Jaka jest cena proponowanej przez Was płyty?

150 PLN + ewentualne koszty wysyłki. Jeśli cena ta wydaje się Tobie zniechęcająco wysoka, a zapewne tak właśnie jest, czym prędzej przejdź do kolejnych punktów (zwłaszcza do ptk. 2)

2. Dlaczego cena tego wydawnictwa jest aż tak nieprzyzwoicie wręcz wysoka? Ceny wielu płyt w regularnych sklepach muzycznych są zazwyczaj dużo niższe!

Tak, mamy tego pełną świadomość. Poniżej podajemy jednak obiektywne powody relatywnie wysokiej ceny naszego wydawnictwa oraz obiektywne argumenty, dla których zdecydowanie warto – mimo dość dużych kosztów – sięgnąć w głąb kieszeni i zamówić winylowe wydanie RE-PULSARS.

Tak, doskonale wiemy, że za 150 PLN można kupić w sklepie np. dwa nowiutkie długogrające winyle Waszej ulubionej „mety”, ironów czy też innych slejerów…

Niemniej jednak, nasza argumentacja (i kalkulacja) przedstawia się następująco:

• RE-PULSARS to absolutnie unikalne wydawnictwo winylowe dostępne w ekstremalnie małym, elitarnym nakładzie rzędu kilkunastu, może kilkudziesięciu sztuk (oczywiście ręcznie numerowanych). Niestety produkcja płyt w niskim nakładzie jest nieprzyzwoicie wręcz droga, stąd wysoka cena naszego wydawnictwa.

• RE-PULSARS będzie zawierać utwory z naszego debiutanckiego CD, które zostaną dodatkowo przearanżowane specjalnie i tylko i wyłącznie dla potrzeb wydawnictwa winylowego. Owe alternatywne wersje kawałków pojawią się tylko i wyłącznie w wersji winylowej (i nie pojawią się na żadnym wydaniu CD itp.).

• Nietypowy format płyty 10 cali (10’) – niezwykła gratka dla kolekcjonerów winyli!

• Utwory z RE-PULSARS zostaną dodatkowo poddane w 100% analogowemu masteringowi.

• Zamawiający ma możliwość indywidualnego wyboru koloru zamawianej płyty/płyt – do wyboru klasyczny, gustowny i elegancki winyl czarny lub czadowy, odjazdowy i niemalże kosmiczny winyl przeźroczysty.

• Zamawiając RE-PULSARS macie okazję realnie wesprzeć lokalny underground.

• Praktyka pokazuje, że tego typu ściśle limitowane wydawnictwa osiągają po jakimś czasie duże ceny na portalach typu DISCOGS. Dlatego też zdecydowanie rekomendujemy, abyś zamówił(a) przynajmniej jedną kopię naszej EPki na winylu. Nawet jeśli nie masz gramofonu lub/i nie lubisz naszej muzyki:-)

3. Czy cena 150 PLN jest ceną netto czy brutto?

Jest to cena brutto, czyli cena zawierająca VAT.   A tak przy okazji – nic a nic nie zarabiamy na tym wydawnictwie. Koszt 150 PLN brutto to dokładnie taka cena, jaką płacimy za 1 szt. płyty w tłoczni (w tym analogowy mastering + druk okładki i koperty). Jeśli wspólnie zbierzemy zamówień na więcej niż 30 płyt, cena każdej z nich spadnie o 10%, czyli będzie wynosić 135 PLN (i w tym przypadku oczywiście zwrócimy 15 PLN na Wasze konta).

4. Dlaczego wydanie winylowe Waszej EPki nazywa się RE-PULSARS, a nie PULSARS jak pierwotne wydanie na CD?

To bardzo proste. Na winylu chcemy zaprezentować alternatywne wersje numerów, które pojawiły się na CD. Winylowa EPka będzie zawierała kawałki z CD, ale w wersji zREaranżowanej. Stąd właśnie RE-PULSARS. Również oprawa graficzna RE-PULSARS będzie nieco zmodyfikowana względem tego, co znacie z CD.

5. Dlaczego wydajecie RE-PULSARS w formacie winylowej płyty 10 cali (10’), a nie np. na 12 calach?

Czynimy tak z powodów oczywistych i obiektywnych. Wydajemy EPkę, a format 10 cali został właśnie wymyślony dla tego typu wydawnictw (tj. zbyt długich, aby wydać je na singlu 7 cali i zarazem zbyt krótkich, aby wydawać je na wielgachnej wielkoformatowej płycie 12 cali). Oczywiście moglibyśmy wydać płyty w formacie 12 cali, niemniej jednak znacznie zwiększyłoby ich cenę.

6. Czy można odtwarzać płyty winylowe 10’ na każdym gramofonie?

Oczywiście, że tak. Pomimo, ze format 10’ jest stosunkowo rzadko spotykanym, płyty 10’ można odtwarzać na każdym sprzęcie.

7. W jakiej prędkości obrotowej będzie dostępne RE-PULSARS?

Ponieważ zależy nam na jak najlepszej jakości dźwięku, naszą intencją jest wydanie winyla 10’ odtwarzanego z prędkością 45 obr/min. Należy pamiętać, że wszystko zależy od uwarunkowań technicznych oraz sposobu rozmieszczenia nagrań na stronie A i B. Być może okaże się, że prędkość 33 obr/min jest optymalna. A być może prędkości dla strony A i B będą różne (tak – czasami stosuje się takie szalone rozwiązania!). Wszystko okaże się więc na etapie odsłuchu tzw. test pressingu. Tak czy owak bądźcie pewni, że zadbamy o to, aby RE-PULSARS zabrzmiało jak najlepiej. Płyty będą wykonywane techniką LATHE-CUT.

8. Czy istnieje różnica w jakości dźwięku pomiędzy płytą w kolorze czarnym i transparentnym?

Z przeprowadzonego przez nas „wywiadu gospodarczego” wynika, że nie ma żadnych różnic brzmieniowych pomiędzy płytami w tych dwóch wersjach kolorystycznych. Płyty czarne i transparentne brzmią tak samo (tj. tak samo dobrze). A tak przy okazji – dowiedzieliśmy się też zupełnie nieoficjalnie, że płyty przeźroczyste są zamawiane częściej przez…Panie.

Panowie – jeśli Wasza wybranka obchodzi niebawem jakieś święto lub/i słucha tego typu muzy, to RE-PULSARS w wersji transparentnej wydaje się być świetnym i mega-oryginalnym dodatkiem do kwiatów i Ferrero Roche!

9. Czy naprawdę tłoczycie płyty w aż takim małym nakładzie? Czy naprawdę wytłoczycie tyle płyt, ile otrzymacie zamówień?

Tak. Płyt wydamy tyle i będzie od Was zamówień (+ kilka ewentualnych kopii zapasowych). RE-PULSARS będzie naprawdę bardzo unikalnym, niskonakładowym undergroundowym wydawnictwem płytowym.

10. Czy naprawdę epka RE-PULSARS zawierające alternatywne wersje kawałków z PULSARS będzie dostępna tylko na tym winylu?

Oczywiście mamy zamiar „wrzucić” alternatywnej wersje numerów zawarte na RE-PULSARS do sieci, tak aby każdy mógł sobie posłuchać zmodyfikowanych wersji utworów. Jeśli jednak chodzi o dostępność na fizycznym nośniku, RE-PULSARS będzie wydane tylko i wyłącznie na limitowanej płycie winylowej i nie będzie dostępne na CD, ani żadnym innym fizycznym nośniku.

11. Czy mogę zamówić więcej niż 1 sztukę płyty?

Oczywiście, że tak i zapewniamy, że nikt się nie obrazi:-)

12. Płyty będą ręcznie numerowane. Kto otrzyma płytę nr 1?

Wasze płyty ponumerujemy zgodnie z kolejnością otrzymywanych zamówień. Płytę nr 1 otrzyma więc osoba, która pierwsza złoży zamówienie oraz dokona pre-orderu, potwierdzonego odpowiednim przelewem na wskazane przez nas konto.

13. Co się stanie jeśli wpłacę pieniądze, a Wasz „projekt” nie dojdzie do skutku?

Choć to dość mało prawdopodobne, oczywiście może się zdarzyć, że nie będziemy zadowoleni z tego, jak brzmi finalny winyl (test pressing) i w konsekwencji anulujemy projekt. W takim przypadku w trybie natychmiastowym zwrócimy Wam na Wasze konta 100% wpłaconych przez Was pieniędzy.

14. Do kiedy mogę złożyć zamówienie? Kiedy otrzymam płytę/płyty?

Planujemy skończyć pracę nad RE-PULSARS do 12 lipca 2020r.

Zamówienia na DIESELGATE RE-PULSARS WINYL 10’ EP będziemy zbierać do 26 lipca 2020r.

Płyty będą gotowe do wysyłki do Was najpóźniej 15 sierpnia 2020 (oczywiście postaramy się skończyć projekt szybciej).

O postępach w projekcie będziemy informować na naszej stronie www lub/i na FB.

15. W jaki sposób mogę zamówić winyl/winyle?

Napisz śmiało do nas majla na info@dieselgate.pl

Odpiszemy czym prędzej, podamy numer konta do przelewu…

16. Panowie – dlaczego w ogóle WY TO ROBICIE? Czy nie lepiej siedzieć w domu w kapciach, z pilotem w ręku i oglądać np. firmy karate na Polsacie?

Też się nad tym zastanawiamy i nie mamy dobrej odpowiedzi na to pytanie. Myślimy, że to zagwozdka dla jakiegoś dobrego psychoanalityka.

Don’t miss a once-in-a-lifetime opportunity to order DIESELGATE debut EP on a 10-inch vinyl record!

The record, entitled RE-PULSARS (from REaranged Pulsars), will contain alternative versions of the songs from our debut CD, a modified graphic layout and will be manufactured in a strictly limited quantity. All the songs will be additionally mastered in an analogue domain.

You can chose between a standard black vinyl record or a transparent one (to our knowledge there is no difference in sound quality between black and transparent records). Each copy of RE-PULSARS will be uniquely hand-numbered. Although 10-inch vinyl records are not popular, they can be played back on every turntable.

The price of the record is 35 euro plus a shipping cost. We are aware that the price is relatively high, but it is due to the cost-intensity of manufacturing records in small quantities.

The pre-orders and pre-payments will be collected till July the 26th.

The records will be ready for shipment not later that on August the 15th.

Please bear in mind that this is the only opportunity to listen to PULSARS from a vinyl as we are not going to re-release this vinyl record in the future.

If you are interested in pre-ordering RE-PULSARS 10’ vinyl EP or/and have any questions, don’t hesitate to contact us at info@dieselgate.pl

 Kategoria: Informacje