DIESELGATE Podsumowanie 2020

By Dieselgate

Choć miniony rok okazał się być mega-hardkorowy, śmiało można powiedzieć, że ostatnie 12 miesięcy to również najbardziej owocny okres w naszej dotychczasowej, trwającej już ponad 5 lat działalności.

W maju ukazała się w końcu nasza debiutancka EPka PULSARS. Miło nam poinformować, że rozeszły się niemalże wszystkie płytki z pierwszego tłoczenia. Oprócz tego, EPka oczywiście jest od jakiegoś czasu dostępna dla Was na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=-AkHPdLIKAw.

Otrzymaliśmy od Was wiele uwag, opinii i innych „wolnych wniosków”. Bardzo dziękujemy za wszelkie dobre słowo (które daje „kopa” i motywuje do dalszego tworzenia i grania) oraz za opinie, które można określić jako nieco mniej entuzjastyczne (i które są dla nas niezmiernie ważne, gdyż zachęcają do głębszej refleksji nad sobą :-)).

Wydany przez nas w 2020 digipack PULSARS to nie wszystko. W odróżnieniu od większości z Was w czasie wakacji nie próżnowaliśmy, tylko wróciliśmy do studia i zREaranżowaliśmy nieco kawałki z PULSARS tylko po to, aby wydać je na „ekskluzywnym” 10-calowym winylu. Płyta analogowa RE-PULSARS zawiera alternatywne wersje kawałków z debiutu i została wydana w jednorazowym i ściśle limitowanym nakładzie. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim z Was, którzy zamówili ten winyl i tym samym realnie i wymiernie przyczynili się do realizacji tego projektu.

W roku 2020 DIESELGATE zaczyna też gościć w audycjach radiowych – grają nas w audycji Rzywiec Trzy Winyle (Radio Ostrowiec 95.2 FM), mamy przyjemność dwa razy zagościć u Pawulona w audycji ANTIDOTUM ROCK’N’ROLLOWE (Radio ProRock) oraz w Radio-ElitaCafe /R.E.C/

W przypadku tego ostatniego radia lądujemy na liście METAL TOP 30 (przy okazji nieśmiało przypominamy, że jeszcze do 7.01.2021 można na nas głosować https://radio-elitacafe.pl/lista/).

Rok 2020 się skończył, a my chcielibyśmy szczególnie podziękować za pomoc i wszelkie wsparcie: Rafałowi K. za za użyczenie gardła w nagraniach, Dualowi za przygotowanie grafik, Aśce T. za wsparcie „logopedyczne”, Marcinowi E. z Rockowe Szamotuły za wparcie „lokalne” oraz Hamerowi za przygotowanie teasera EPki (kto nie widział, może sobie go zobaczyć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=ouAhTtkipWU)

Wielkie podziękowania kierujemy do przesympatycznych Redaktorów: Rzywca, Pawulona i Gregora Stosio za radiowy support naszej muzy. Osobne podziękowania należą się oczywiście Dariuszowi Tarczewskiemu za wszelkie wsparcie duchowe i moralne.

W drugiej połowie roku zaczęliśmy pracować nad nowymi nagraniami; niestety II fala pandemii znacznie pokrzyżowała nasze plany. Powoli wracamy jednak do grania i mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości zaprezentujemy w końcu coś nowego.

Nieustanie zapraszamy do odwiedzenia naszej oficjalnej strony.

Życzymy Wszelkiej Pomyślności A.D.2021

Daras, Kowal, Miras, Jahu i Kwaśny

 Kategoria: Informacje