Dieselgate

Muzyczne odrodzenie starych kumpli, którzy ponad dwie dekady temu sporo hałasowali w różnych projektach muzycznych i po 20 latach muzyczno-zespołowej absencji postanowili chwycić ponownie za instrumenty, chęcią kreowania wspólnie nam bliskich dźwięków z pogranicza rocka progresywnego i heavy metalu. DIESELGATE to sposób przyjemnego spędzenia czasu w dobrym towarzystwie oraz kreowania sonosfery odpowiadającej naszym obecnym fascynacjom muzycznym.

(Krótka) historia zespołu

Pomysł wspólnego grania zrodził się spontanicznie w maju 2015 roku. Pierwsze próby potwierdzają „wspólny język”,  inspiracje muzyczne oraz ujawniają liczne koncepcje, które szybko przejmują formę zarysów utworów.

Po około roku wspólnego jammowania w składzie Przemysław „Kowal” – Kowalski,  Sergiusz „Sergiej” Walter, Dariusz „Daras” Kutzner, Mirosław „Kopara” Renn dołącza do nas basista Jan „Jahu” Suwalski (z poprzedzającym to wydarzenie bardzo krótkim epizodem, podczas którego operatorem bassu jest Piotr „Ogór” Okurowski).

DIESELGATE to dla nas świetna przygoda, droga do spełnienia się nie tylko jako fani szeroko pojętej muzyki rockowo – metalowej, ale również swoiste narzędzie oddziaływania na lokalną scenę niezależną.

Obecnie kończymy przygotowanie warstwy muzycznej utworów, które będą się składać na nasze debiutanckie nagranie studyjne, planowane na rok 2017. Jednocześnie cały czas poszukujemy ostatniego członka zespołu – wokalisty.

Szukamy perkusisty z uwagi, iż w maju 2017 ze wspólnego grania rezygnuje Sergiusz „Sergiej” Walter.

Obecny skład:

Przemysław „Kowal” Kowalski – klawisze

Dariusz „Daras” Kutzner – gitary

Mirosław „Kopara” Renn – gitary

Jan ” Jahu” Suwalski – bass

 

zespol_dieselgate

Kowal

Kowal

 

Daras

Daras

 

Kopara

Kopara

 

JaHu

Jahu